środa, 9 października 2013

Wywóz śmieci we Wrocławiu - aktualności w zakresie realizacji ustawy śmieciowej.

Na profilu Google+ firmy EKO-LOGIS pojawił się nowy wpis dotyczący realizacji ustawy śmieciowej we Wrocławiu. Zapraszamy do lektury. Wnioski jakie możemy generalnie wysunąć są takie, że realizacja ustawy śmieciowej wygląda całkiem nieźle, aczkolwiek na pewno sporo jest do poprawy. Ilość odpadów segregowanych wzrosła o 5%, ale dalej stanowi to niespełna 10% masy odpadów odbieranych we Wrocławiu.

wywóz śmieci we Wrocławiu

Na większości osiedli pojawiały się już prawidłowo opisane pojemniki na odpady, zarówno na odpady zmieszane, jak i odpady zbierane selektywnie. Wszystko wskazuje na to, że wraz ze wzrostem ilości pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, procent odpadów segregowanych będzie wzrastać. Jest to przecież główne założenie nowej ustawy śmieciowej. Mającej na celu spełnić wymagania UE w zakresie ilości odpadów poddanej recyklingowi.

1 komentarz:

  1. http://www.recykling-styropianu.pl/brykieciarka-do-styropianu-wygoda-i-pomoc-w-walce-z-odpadami.html O FIRMIE
    Firma GREENMAX RECYCLING powstała w 2010
    Równocześnie zajmujemy się przetwarzaniem odpadów styropianu.
    Specjalizujemy się w zbieraniu odpadów styropianowych. Przyjmujemy odpady styropianowe zarówno od osób fizycznych jak i przedsiębiorstw: handlowych, budowlanych, produkcyjnych, przetwórstwo ryb.

    OdpowiedzUsuń