piątek, 30 czerwca 2017

Co można wykonać z drewnianych palet?

Palety wykorzystywane są do transportu produktów, w przemyśle spożywczym oraz firmach logistycznych. Zastosowanie znajdują również w wielu magazynach, gdzie przy pomocy wózków widłowych umożliwiają przemieszczanie i składowanie towarów. 


Coraz częściej jednak, firmy decyzją się na zastąpienie drewnianych palet – plastikowymi odpowiednikami. W związku z tym wiele drewna ląduje na śmietniku, a przecież nie musi tak być, ponieważ z mocnych i wytrzymałych palet można skomponować ciekawą aranżację ogrodu czy domu.

Recykling drewna pozwala ograniczyć wyręb drzew, który byłby niezbędny do produkcji nowych mebli, dlatego zanim wyrzucimy drewniane deski, zastanówmy się czy mają szansę na nowe życie w naszym domu. Palety charakteryzują się wszechstronnym i kreatywnym zastosowaniem głównie w wyposażeniu wnętrz, nadając pomieszczeniom oryginalności i dobrego designu. Aby samodzielnie przekształcić stare palety na użyteczny mebel potrzebne będzie jedynie kilka gwoździ, kolorowa farba oraz oczywiście dobry pomysł.  

Stwórz meble do salonu i ogrodu

Najczęściej z palet drewnianych wykonywane są meble ogrodowe, jak sofa czy stół. Świetnie sprawdzają się podczas letnich wieczorów lub rodzinnego grilla, a ponadto idealnie komponują się z otaczającą przyrodą. Nieco mniej wysiłku będzie nas kosztowało wykonanie oryginalnych kwietników, które można zamieścić na tarasie czy werandzie. 

W salonie w stylu prowansalskim, vintage czy skandynawskim można pokusić się o szybki montaż regału na książki, poprzez odpowiednie połączenie ze sobą palet. Drewniane elementy w domu sprawią, że mieszkanie będzie przytulniejsze, dlatego kolejnym rozwiązaniem jest stworzenie prostego biurka lub stolika nocnego

Bardziej zaawansowanym pomysłem jest drewniane łóżko, zarówno mniejsze dla dziecka, jak i podwójne do sypialni.  Największe jednak pole do popisu wciąż mamy w ogrodzie, ponieważ w upalne dni chętnie spędzamy czas na powietrzu, a własnoręcznie wybudowana z palet altana będzie idealnym miejscem na wypoczynek. 

Pomocnicze regały i szafki z palet 

Jeżeli nie potrzebujemy dodatkowych mebli  w domu, warto w inny sposób zrobić z nich użytek. Na przykład wykonać z nich półki do piwniczki lub spiżarni, by móc wygodniej gospodarować przetworami spożywczymi lub bezpiecznie przechowywać dojrzewające wino. Natomiast każdy mężczyzna z pewnością ucieszyłby się z możliwości skonstruowania własnych mebli do garażu czy domowego warsztatu, które ułatwią segregowanie narzędzi majsterkowicza. 


Propozycje te wymagają poświęcenia trochę czasu oraz zapału, jednakże pozwolą nam w zamian zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Niepodważalną zaletą jest również fakt, że takich mebli nie ma nikt inny, są wyjątkowe w pełni tego słowa znaczeniu. Zbliżają się wakacje, niech będą one inspiracją na własne pomysły wykorzystania drewnianych palet i uratowania kilku drzew. 

Sprawdź również inne przydatne artykuły i informacje na stronie naszej firmy: http://eko-logis.com.pl/artykuly/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz