piątek, 24 marca 2017

Frii Bike – dowiedz się więcej o rowerach z plastikowych odpadów!

Świat zmierza do przodu i staje się coraz bardziej eko! My stajemy się eko! Ekologiczne rozwiązania dotyczą każdej dziedziny naszego życia i całe szczęście – nie brakuje ludzi, którzy chcą zmieniać świat na lepsze, oferując coraz to ciekawsze rozwiązania. Teraz czas na Frii Bike – świetny sposób na wykorzystanie odpadów i ochronę środowiska!

Co to jest Frii Bike?

W wielkim skrócie to rower stworzony z odpadów. Na ten projekt wpadł Dror Peleg, izraelski designer, który pewnego dnia postawił sobie jeden cel – przekształcić coś bezużytecznego (a nawet szkodzącego) w coś, co będzie przydatne. I to mu się udało. Designer wymyślił i zaprojektował rower, który jest wykonany z plastiku. Konstrukcja roweru opiera się na masywnej, oczywiście plastikowej ramie, do której przymocowane są pozostałe elementy. Plastikowe jest nawet siodełko!
Głównym celem tego pojazdu jest to, że ma służyć do komunikacji miejskiej, przy zachowaniu jak najniższych kosztów produkcji i eksploatacji. Cudowne rozwiązanie, prawda? Teraz tylko wystarczy, żeby projekt wprowadzić w życie.

Zalety roweru Frii Bike

Dzisiejszy świat ma wyraźny problem z postępem technologicznym. Z jednej strony idziemy do przodu i rozwijamy się cywilizacyjnie, z drugiej zaś strony tracimy kontakt  z przeszłością, niszcząc to co naturalne i pierwotne. Tutaj pojawia się projekt Frii Bike, który jest doskonałym sposobem na to, aby wykorzystać odpady i chronić środowisko. W ten sposób nie tylko otrzymamy coś użytecznego, ale także nie pozwolimy śmieciom zatruwać naszej planety! A to dopiero wierzchołek góry lodowej plusów!Wynalazek izraelskiego projektanta ma mnóstwo zalet, ale chyba największą jest to, że może ocalić Ziemię i środowisko. Nie dość, że rowery są zdrową alternatywą samochodów i autobusów, które zanieczyszczają spalinami powietrze, to jeszcze teraz miały być wytwarzane z plastiku uzyskanego z wtórnego odzysku.

Dodatkowo rower Frii Bike okazuje się być bardzo funkcjonalny. Jest znacznie lżejszy od standardowego roweru, nie mówiąc już o innych środkach komunikacji. Jest również wygodny oraz zwrotny, a przez to idealnie nadaje się do poruszania po zatłoczonym mieście. Można zapomnieć o staniu w korkach i szukaniu miejsc parkingowych. Rower jest też kolorowy, co widać po szkicach koncepcyjnych. Bez wątpienia stanowiłby również ciekawy element dekoracyjny każdej miejskiej przestrzeni.


Warto wspomnieć o tym, że podobno system produkcyjny, jaki stworzył Dror Pelag sprawia, że będzie można wytwarzać rowery z odpadów całkowicie samodzielnie. Innymi słowy, będzie można taki rower zrobić sobie samemu. Ale czy to działa? Jak to działa? Czas pokaże. 

Zapraszamy również do śledzenia naszego bloga firmowego, na którym zamieszczamy bardziej regionalne informacje: http://eko-logis.com.pl/artykuly/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz