poniedziałek, 16 maja 2016

Co można sprzedać w skupie złomu?

Według przeprowadzonych badań tylko w 2012 roku polska kolei stała się uboższa o 60 km torów i prawie 140 km trakcji kolejowej. Jak to możliwe, skoro skup złomu nie może skupować infrastruktury kolejowej? Co właściwie można, a czego nie wolno sprzedać w skupie złomu?


Skup złomu naszej firmy

Surowce wtórne to przede wszystkim stopy metali, szkło i makulatura. W naszym punkcie przy Bystrzyskiej 26 we Wrocławiu skupujemy przede wszystkim:
- złom stalowy, żeliwa i staliwa, aluminium, złom miedzi, mosiądzu, cynku i ołowiu. Poza tym puszki aluminiowe, makulaturę, folię białą i kolorową.

Sprzedaż złomu to korzyść zarówno dla osób prywatnych, firm produkcyjnych i budowlanych, jak i dla osób, które skupem się zajmują. O ile pochodzi on z legalnego źródła, a nie tak jak wcześniej wspominaliśmy z zasobów PKP.

To dobry sposób na pozyskanie dodatkowych środków zasilających budżet domowy. A przy okazji można pozbyć się niepotrzebnych i zajmujących miejsce rzeczy. Najwięcej złomu gromadzi się podczas remontów, zwłaszcza starszych mieszkań. Żeliwne grzejniki, stare wanny czy metalowe regały, które zamiast leżeć na śmietniku mogą zostać sprzedane w skupie złomu.

Co można sprzedaż w skupie złomu?

Czy wiesz, że przeciętny Polak co roku wyrzuca do kosza około 70 aluminiowych puszek? Być może ilość ta nie robi wrażenia. Zwłaszcza, że na uzbieranie jednego kilograma potrzeba ich aż 55-57. Także zbieranie puszek jest bardziej opłacalne dla osób, które mogą zajmować się tym codziennie.
Kolejnym cennym, chętnie skupowanym surowcem wtórnym są stopy miedzi, wolframu, cyny i niklu. Niestety najczęściej złomowi zbieracze próbują ukraść przewody lub kable, co może zakończyć się tragedią.

Cena złomu w naszej firmie ustalana jest telefoniczne lub osobiście w zależności od ilości oraz rodzaju złomu. Korzyścią jest możliwość zamówienia odbioru złomu, dzięki czemu klient nie musi zastanawiać się nad sposobem transportu materiałów.

Złom możemy podzielić na:
  • Złom stalowy cienki – np. blachy, cienkie rurki lub pręty stalowe.
  • Złom stalowy gruby – materiały o długości do 1,2 m i grubości >3-4mm
  • Złom żeliwny – czyli wcześniej wspomniane kaloryfery, wanny czy tarcze hamulcowe
  • Złom aluminium – blachy lub kable
  • Puszki aluminiowe
  • Złom miedzi – kable, przewody i rurki
  • Złom mosiądzu
  • Makulatura karton i gazeta

W każdym skupie powinna znaleźć się informacja, jakich materiałów nie wolno skupować. Są to na pewno wszystkie elementy infrastruktury miejskiej (studzienki kanalizacyjne, barierki, znaki drogowe); kolejowej (tory, trakcie) oraz monety dostępne w obiegu, np. 1- i 2-groszówki.

Oczywiście nie wszystkie skupu prowadzą uczciwą działalność, skupując niedozwolone materiały, przez co zachęcają złodziei do kolejnych kradzieży.

Wybierając nasz skup złomu Wrocław masz pewność, że działamy legalnie, a po odebraniu surowców wtórnych otrzymasz kartę przekazania odpadu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz